چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ماه

آغاز به کار دپارتمان روانشناسی ورزش کارگری

اولین جلسه مشترک مسئولین فدراسیون ورزش کارگری با اعضای دپارتمان روانشناسی فدراسیون ورزش کارگری صبح امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، در ابتدای این جلسه جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: با توجه به تاکید صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک مبنی بر ضرورت ایجاد دپارتمان روانشناسی ورزشی در فدراسیون های ورزشی در اسرع وقت نسبت به برگزاری جلسات تخصصی پیرامون موضوع و در نهایت ایجاد این دپارتمان در بدنه فدراسیون اقدام کردیم.رئیس فدراسیون ورزش کارگری در ادامه بر اهمیت و ضرورت تشکیل این دپارتمان در راستای ارتقاء سلامت روانی جامعه کار و تلاش کشور وکاهش آسیب های روحی ورزشکاران در میادین ورزشی تأکید نموده و الزامات آنرا برشمردند.
وی در ادامه تشکیل ساختار استانی دپارتمان را در اولویت دانسته و خواستار ارائه برنامه ای مدون در خصوص فعالیتهای مورد نظر شد. وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با عنایت به تعویق مسابقات جهانی شرکت ها فرصت مناسبی است تا دپارتمان روانشناسی نسبت به برنامه ریزی و اجرای طرح های مورد نظر اقدام نموده و نسبت به آسیب های روحی ناشی از شیوع این بیماری و راهکارهای ایجابی اقدام نموده و با ورزشکاران اعزامی ارتباط برقرار نمایند.

وی ادامه داد: فدراسیون ورزش کارگری جزو اولین ها و معدود فدراسیون هایی است که موفق شده است این کمیته را تشکیل و امروز فعالیت رسمی آن را اعلام می کنیم .
رمضی در ادامه ظرفیت های فضای مجازی را بسیار اثرگذار دانست و خواستار تولید محتوای آموزشی و ارائه آن در بستر فضای مجازی شد و افزود: یکی از برنامه های مهم این کمیته مبحث برگزاری کارگاههای آموزشی برای جامعه هدف با ارائه گواهینامه از سوی فدراسیون می باشد که امیدوارم با پیگیری رئیس کمیته بزودی شاهد برگزاری اولین دوره آموزشی روانشناسی ویژه جامعه کار و تلاش در سطح کشور باشیم.

رئیس دپارتمان روانشناسی فدراسیون ورزش کارگری نیز در ادامه ضمن تشکر از حمایت های رئیس و کارکنان فدراسیون گفت: اعضای دپارتمان از افراد متخصص در امر روانشناسی با تکیه بر دانش و تجربه ارزنده در شاخه های مختلف و ابعاد گوناگون روانشناسی هستند و این امر می تواند یکی از نقاط مثبت دپارتمان روانشناسی تلقی گردد.

مریم پناهی جایگاه دپارتمان روانشناسی را با توجه به حمایت های صورت گرفته ارزنده دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شاهد اثرات مثبت در جامعه هدف باشیم.

پناهی در ادامه افزود: ارتقاء مهارت های ذهنی ورزشکاران از طریق برگزاری دوره های آموزشی یکی از اهداف اصلی این کمیته در راستای بهبود عملکرد ورزشکاران می باشد و در این زمینه برنامه هایی را در دست تدوین داریم.

وی آسیب های وارد شده به ورزشکاران در زمان حال و با شیوع ویروس کرونا را جدی ارزیابی کرد و افزود: برنامه ای برای کاهش اضطراب و نگرانی های بوجود آمده بین ورزشکاران کارگر و مربیان در شرایط کنونی را در دستور کار قرار داده ایم.

در ادامه جلسه اعضای کمیته و مسئولین فدراسیون نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.