دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه
استارت لیگ سی و هفت با سه بازیکن خارجی

جای بازیکنان تاپ خالی است

کالسکه لیگ برتر والیبال ایران از فردا به حرکت در می آید.

اینکه کاروان عرصه ی توپ و تور به قطار شتاب آلود خواهند پیوست باید منتظر زمان بود و به قضاوت نشست رقابت های سراسری والیبال ایران در روزگاری نه چندان دور جز چهار لیگ برتر دنیا بود اما به هزار و یک دلیل اشتیاق تیمداری در این ورزش به ویژه از بخش خصوصی فروکش کرد و امسال درحالی 14 تیم رو در روی هم قرار می گیرند که یک بازیکن بلغاری و دو پاکستانی با لژیونر های خارجی در کشور ایران تلقی می شوند.

ستارگان زیادی از کشور ما به روسیه، ایتالیا و ترکیه پیوسته اند اما شرایط بد اقتصادی به باشگاه های ما اجازه جذب بازیکنان تاپ بین المللی را نمی دهد، لیگ ترکیه پر از ابر ستاره است و ما همچنان لنگ لنگان به پیش می رویم با این همه لیگ توانسته موجد ظهور تک ستاره ها باشد و امیدواریم که امسال نیز این شرایط برای جوانان مستعد فراهم شود.

نبود نماینده آمل که یک بخش خصوصی پر و پیمان بود برای والیبال دوستان این خطه جای حسرت بسیاری دارد و نیز کناره گیری راهیاب ملل که تنها دلخوشی جوانان شهرستان مرزی و زیبای حاشیه ی زریبار بود.

وقتی تشویق و حمایتی در کار نباشد یکی می آید و دیگری می رود، طبیعت اسلامشهر و چادرملو اردکان با داشتن پشتیبان عالی مالی و می توانند تا حدودی این خلا را پر سازند.

سازمان لیگ فدراسیون والیبال اسامی داوران و ناظران هفته نخست لیگ سی و هفت را به شرح ذیل اعلام کرد:

تهران، سالن فدراسیون، ساعت 15

سایپا تهران – شهداب یزد

نماینده سازمان لیگ: حسین پورکاشیان، ناظر فنی و داوری: محمد شاهمیری، داور اول: مرتضی اکرمی و داور دوم: مجتبی بیداریان

اردکان، سالن آیت‌اله خاتمی، ساعت 16

ایفاسرام اردکان – شهرداری گنبد کاووس

نماینده سازمان لیگ: محمدحسین شفقی، ناظر فنی و داوری: بهروز جعفری، داور اول: امید فولادی‌وندا و داور دوم: محمدرضا عزیزیان

 رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 16

مس رفسنجان – طبیعت

نماینده سازمان لیگ: خلیل یگانه‌مجد، ناظر فنی و داوری: محمد ابراهیم‌زاده، داور اول: مسعود ذوقی و داور دوم: سید محمدمهدی موسوی

 سیرجان، سالن گهر روش، ساعت 15:30

فولاد سیرجان ایرانیان – هورسان رامسر

نماینده سازمان لیگ: شهباز صدری، ناظر فنی و داوری: نادر انصاری، داور اول: کیوان عابدزاده و داور دوم: سعید واعظی

 گرگان، سالن امام خمینی (ره)، ساعت 16

پاس گرگان – نیان الکترونیک خراسان

نماینده سازمان لیگ: حمید حق‌بین، ناظر فنی و داوری: علی یاوری، داور اول: محمدرضا درفش کاویان و داور دوم: حامد آقابراری

 اصفهان، سالن مخابرات، ساعت 16:20

گیتی‌پسند اصفهان – شهرداری ارومیه

نماینده سازمان لیگ: محمدحسن خوشدل، ناظر فنی و داوری: علی‌اصغر حاجی کاظمی، داور اول: وحید پورکاشیان و داور دوم: مهرداد شوشتری

تهران، سالن فدراسیون، ساعت 18

پیکان تهران – چادر ملو اردکان

نماینده سازمان لیگ: مسعود یزدان‌پناه، ناظر فنی و داوری: اسماعیل صباغ، داور اول: مرتضی حسن علائی و داور دوم: جواد مرآتی

نویسنده: جمشید حمیدی