دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

درخشانی: مسابقات جهانی آلیش آبان ماه برگزار می شود

نایب رئیس فدراسیون کشتی از اعزام بانوان آلیش‌کار به مسابقات قهرمانی جهان در ترکیه و در آبان ماه امسال خبر داد و گفت: شاید اتحادیه جهانی کشتی مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان را دیگر برگزار نکند.

فاطمه درخشانی گفت: مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود در قرقیزستان برگزار شود و با نامه‌ای که برای فدراسیون ارسال شد، این رقابت‌ها تا ۱۰ تیر ماه به تعویق افتاد. همچنین مسابقات قهرمانی جهان در ترکیه آبان ماه برگزار می‌شود که با توجه به احتمال اوج گرفتن آن در پاییز اتحادیه جهانی هنوز تصمیمی برای لغو این مسابقات نگرفته است. گرچه این امکان وجود دارد تا مسابقات قهرمانی آسیا دیگر برگزار نشود و تنها مسابقات جهانی برپا شود. اگر این رقابت‌ها برگزار شود در ۶ وزن آلیش‌کاران را به پیکارهای جهانی اعزام می‌کنیم.
وی افزود: درصورت برگزاری مسابقات قهرمانی جهان چند اردو برای آلیش‌کاران برپا می‌کنیم. باید منتظر اعلام زمان برپایی اردوی تیم ملی کشتی مردان باشیم تا بدنبال آن اردوهای آلیش‌کاران زن نیز برگزار شود. همچنین نظر «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی برای اعزام تمامی اوزان به مسابقات قهرمانی جهان یا آسیا مساعد است.
نایب رییس فدراسیون کشتی عنوان کرد: اکنون «مونا میرزایی» سرپرست تیم ملی کشتی آلیش برنامه‌های لازم را برای آمادگی جسمانی آلیش‌کاران به آنان ارایه کرد البته با این شرایط نمی‌توانند آمادگی کافی برای مسابقات قهرمانی جهان داشته باشند.

وی در خصوص رایزنی با ۲ مربی خارجی گفت: با ۲ مربی از جمهوری آذربایجان و یونان رایزنی کردیم اما بدلیل بحران کرونا هنوز معلوم نیست که شرایط چگونه پیش می‌رود و و ممکن است به ایران نیایند. باید ببینیم که کدام کشورها تمایل دارند تا به عنوان مربی به ایران بیایند.