شنبه دوازدهم اسفند ماه

آشتیانی: دنبال رفتارهای پوپولیستی نبودم

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان امروز دستور داد مراحل اجرایی و اداری واگذاری قطعی کمپ مرحوم ناصر حجازی به باشگاه استقلال با کمک اداره کل ورزش و جوانان تهران صورت بگیرد و این کمپ در آینده نزدیک به باشگاه استقلال تهران واگذار خواهد شد.

امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در خصوص واگذاری قطعی این زمین به باشگاه استقلال اظهار داشت: من بسیار خوشحال هستم که درباره کمپ مرحوم ناصر حجازی به مردم دروغ نگفتم و همواره بحثم این بود که این زمین متعلق به استقلال نیست، بلکه متعلق به اداره کل تربیت بدنی استان تهران است ولی عده‌ای اصرار داشتند که این زمین متعلق به استقلال است، سندش را می‌گیرند و حتی مدعی شدند که سندش هم در دست‌شان است.

وی ادامه داد: از این بابت خوشحالم که در درجه اول استقلال دارای یک ثروت شد، آن هم به واسطه تاکید وزارت ورزش و بعد از آن هم اگر بخواهند این دو باشگاه را به فروش بگذارند، استقلال جدای از برندش یک ثروتی‌ هم دارد حالا  از هر طریقی که می‌خواهد  واگذار شود. من نزدیک به 14 سال این بحث حقوقی و قانونی را داشتم که این زمین در یک مقطع 3 ساله به صورت اجاره‌ای در اختیار استقلال بوده است و بعد از آن هیچ قراردادی وجود نداشته و تاکید من بر این بود که این زمین متعلق به اداره کل تربیت بدنی است. حتی یکی از خبرگزاری هم در همان 4،5 سال پیش از اداره کل تربیت بدنی استعلام گرفت و اعلام شد که این زمین متعلق به اداره کل تربیت بدنی است، حتی استقلال اجاره آن را هم پرداخت نکرده است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در همین زمینه افزود: بنده از این نگاه خوشحال هستم که بحث حقوقی من یک بحث منطقی بود و به دنبال عوام‌فریبی و رفتارهای پوپولیستی نبودم و می‌خواستم علاقه‌مندان استقلال به این واقعیت برسند که این زمین برخلاف آن چیزی که گفته می‌شد، متعلق به استقلال نیست، چون که هر روز یک قیمتی هم برای آن اعلام می‌کردند ولی با این خبری که وزارت ورزش امروز منتشر کرد، نشان داده شد که این زمین متعلق به استقلال نیست و اداره کل تربیت بدنی براساس دستور وزیر ورزش این زمین را در آینده به نام استقلال خواهد کرد. در هر صورت این ماراتن حقوقی به نتیجه‌ای رسید که معلوم شد چه کسی واقعیت را می‌گفته و چه کسی دروغ. امیدوارم بعد از این افراد با شناخت بیشتر، استدلال بهتر و با مستندات قوی‌تر اظهار نظر کنند تا حقیقت مسائل اینگونه روشن نشود که منجر به آن شود که این افراد اشتباه می‌کردند و شهامت داشته باشند و عذرخواهی کنند. امروز خوشحالم که این زمین به عنوان یک سرمایه برای استقلال به حساب می‌آید.

واعظ آشتیانی در پاسخ به این سوال تسنیم که واگذاری این زمین چقدر زمان‌بر است؟ گفت: این کار فرایندی دارد، چون این زمین چندین سال پیش توسط سازمان زمین شهری و یا وزارت مسکن و شهرسازی در قالب یک صورتجلسه به اداره کل تربیت بدنی واگذار شده و هم‌اکنون فاقد سند است. باید به استناد آن صورتجلسه فرایند ایجاد سند این زمین  انجام بگیرد، یک مقدار فرایندهای قانونی برای صدور سند زمان‌بر خواهد بود و به فروش استقلال و پرسپولیس نمی‌رسد. امیدوارم سند رسمی این زمین به نام استقلال بخورد و وقتی این دو باشگاه می‌خواهند به فروش برسند سرمایه‌ای داشته باشند. 

نویسنده: حامد قاسمی