چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ماه

آقای علی نژاد! شما چرا؟

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش به مناسبت آغاز هفته دولت در نشستی خبری فعالیت های این وزارتخانه را برشمرد. مهدی علی نژاد در حالی این نشست را برگزار کرد که باردیگر خبرنگاران و نمایندگان رسانه ها گزینشی دعوت شده بودند.

به نظر می رسد که روابط عمومی وزارت ورزش فقط رسانه هایی را که وابسته به ارگان ها و نهادهای دولتی هستند را رسمیت می شناسد وگرنه چگونه ممکن است که خبرگزاری البرز ورزشی و روزنامه شوت که دارای مجوز رسمی فعالیت از سوی وزارت ارشاد هستند را نادیده بگیرند. البته این چندمین بار است که در این باره گلایه می کنیم اما به نظر می رسد که آقایان فقط در قبال انتقاد منفعل می شوند کمااینکه همین چندوقت پیش مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش از ما بابت نقدی که نوشته بودیم گلایه مند شد. حالا سوال این است که آیا ما حق گله نداریم؟

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اعلام اینکه فرایند بودجه نویسی تغییر کرده است، تصریح کرد: بر اساس ارزیابی عملکرد فدراسیون ها هر فدراسیونی که موفق تر باشد بودجه بیشتری کسب می کند و بودجه سال ۹۹ بر اساس عملکرد ۹۸ فدراسیون های مدنظر قرار گرفت، بنابراین خروجی ملاک عمل قرار گرفته است و از فردا نیز تفاهم نامه با فدراسیون ها آغاز می شود و تا اواخر شهریور این اقدام به پایان می رسد.

علی نژاد با اشاره به اینکه در یکسال گذشته خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در دستور کار قرار گرفت، گفت: دولت ۴۰ سال مشغول باشگاه داری است که کار بسیار غلطی است و در هیچ کجای دنیا وزارت ورزش نمی تواند در رقابتها سهیم باشد و به عنوان پدر همه رشته های ورزشی باید فعالیت کند، علاوه بر این طبق برنامه های توسعه تزریق بودجه به باشگاه ها ممنوع شده است و حدود ۶ تا ۷ سال است که هیچ پولی به این دو باشگاه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم تا اواخر مهرماه فرایند ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه آغاز شود و برای هریک از این دو باشگاه دو مجموعه ورزشی اختصاص داده شد و مرغوبکار و کمپ حجازی به نام باشگاه استقلال و ورزشگاه های درفشی فر و شهدای گمنام به نام باشگاه پرسپولیس خواهد بود. همچین درآمدهای دو باشگاه دچار شفافیت شده است و در حال طی کردن قدم های آخر برای حسابرسی و برگزاری مجامع آن ها خواهیم بود و در نهایت برای وارد شدن به بازار سرمایه آماده خواهند شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این دو باشگاه به افراد حقیقی و حقوقی خاص واگذار نمی شوند، گفت: وارد شدن به بازار سرمایه باعث می شود که باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مردم واگذار شوند.