دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه

دو بازیکن روسی و امریکایی در تیم بسکتبال نارسینا

لیگ بسکتبال بانوان باشگاه های کشور طی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته نخست مسابقات خود را پشت سرگذاشت نکته حائز اهمیت در این رقابتها حضور بازیکنان خارجی در تیمهای ایرانی بود.

لیگ بسکتبال بانوان باشگاه های کشور طی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته نخست مسابقات خود را پشت سرگذاشت نکته حائز اهمیت در این رقابتها حضور بازیکنان خارجی در تیمهای ایرانی بود.نخستین بازیکن امریکایی وارد لیگ برتر بسکتبال بانوان ایران شد این بازیکن که شوماری هریس نام دارد در گارد راس بازی می کند و تیم نارسینای تهران موفق به عقد قرارداد با این بازیکن تکنیکی شد نارسینا چند سالی است که با هدایت مربی جوان و سازنده بسکتبال ندا عسگر نیا با بازیکنان جوان در لیگ برتر حضور می یابد اما امسال وی با استخدام هریس و یک بازیکن روسی در هیئت یک تیم مدعی در لیگ برتر ظاهر می شود. کاتیا دیگر بازیکن تیم نارسینا عضو تیم مای بسکتبال بانوان روسی بوده و پیشینه بازی در لیگ فرانسه را هم دارد. همسر ایرانی وی نیز بسکتبالیست است.


عسگر نیا که به همراه خانم حسن نایبی تیم بسکتبال جوانان ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا در هندوستان هدایت کرده است به البرزورزشی می گوید: کرونا شرایط خاصی را بر جوامع بشری تحمیل کرده است لذا ما بدون اینکه بخواهیم هر نوع علامت سوالی مقابل لیگ برتر بانوان کشورمان ترسیم کنیم باید به استقبال این رقابتها برویم و خوشحالیم که در روز اول اقدامات سخت گیرانه ای در زمینه رفت و آمد در سالن مسابقات اعمال شده است.


وی می افزاید: هر دو بازیکن خارجی ما بعد از تست PCR ما آماده حضور در رقابتها شده اند.

نویسنده: ج- دوستدار