جمعه هفتم مهر ماه

داور جنجالی: نیمه کاری ماندن بازی ربطی به نژادپرستی ندارد

سباستین لوچسکو داور چهارم دیدار دیشب PSG و باشاک‌شهیر که باعث نیمه کاره‌ماندن بازی شد می‌گوید همه کسانی که او را می‌شناسند می‌دانند نژادپرست نیست.

سباستین لوچسکو داور چهارم دیدار دیشب PSG و باشاک‌شهیر که باعث نیمه کاره‌ماندن بازی شد می‌گوید همه کسانی که او را می‌شناسند می‌دانند نژادپرست نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، سباستین لوچسکو داور چهارم رومانیایی ستاره اصلی دیدار دیشب PSG و باشاک شهیر بود که بعد از متهم شدن به صحبت نژادپرستانه خطاب به اعضای باشگاه باشاک شهیر باعث نیمه کاره ماندن این دیدار شد.

بعد از صحبتی که لوچسکو با پی‌یر وبو دستیار سرمربی باشاک شهیر داشت بازیکنان و کادر فنی تیم ترکیه ای به او به شدت اعتراض کرده و صحبتهای او با وبو را نژادپرستانه خواندند. در این جنجال سرانجام بازیکنان دو تیم به این نتیجه رسیدند که بهتر است زمین را ترک کنند. بعداً اعلام شد که دیدار دو تیم امشب با تیم داوری متفاوتی که لوچسکو در آن حضور ندارد برگزار خواهد شد.

کولتسکو در پایان بازی با رسانه پرواسپورت صحبت کرده و ضمن رد اتهامات نژادپرستانه گفت همه کسانی که او را می‌شناسند می‌دانند نژادپرست نیست.
لوچسکو در این باره گفت: " من سعی می‌کنم خوب باشم. من این روزها اصلاً رسانه‌ها را نمی بینم و هیچ مطبوعاتی را نمی‌خوانم. همه کسانی که من را می‌شناسند می‌داند که نژادپرست نیستم. دست کم امیدوارم اینطور باشد".

 داور اصلی این بازی اویدیو هاتگان هم در گفتگو با تلویزیون فرانسوی یوروپ1 گفت از اتفاقی که در بازی افتاده شوکه شده ولی نمی‌تواند بیشتر در این باره توضیح بدهد. داور اول بازی دیشب گفت: " ما اجازه نداریم در این باره صحبت کنیم چون اول باید با یوفا در این باره حرف بزنیم. من معمولاً به رسانه‌ها جواب می‌دهم ولی امشب نمی‌توانم. ما واقعاً خیلی ناراحت هستیم ولی لطفاً به سکوت مان احترام بگذارید و شرایط را درک کنید".