دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

متخلفان در سطح فوتبال جهان معرفی شدند

تیم رم در بازی برابر اسپتزیا از رقابت‌های کوپا ایتالیا 4-2 شکست خورد اما حتی در صورت پیروزی هم نتیجه در نهایت به سود تیم حریف تغییر می‌کرد.

تیم رم در بازی برابر اسپتزیا از رقابت‌های کوپا ایتالیا 4-2 شکست خورد اما حتی در صورت پیروزی هم نتیجه در نهایت به سود تیم حریف تغییر می‌کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، رم در وقت های اضافه با نتیجه 4-2 از اسپتزیا شکست خورد و از رقابت های کوپا ایتالیا حذف شد. دو بازیکن این تیم ظرف 30 ثانیه از زمین بازی اخراج شدند و با تعویض یک بازیکن بیشتر از حد مجاز، رم حتی اگر در زمین نتیجه را واگذار نمی کرد، بازنده این بازی اعلام می‌شد!

 رم پس از شکست مفتضحانه 3-0 برابر لاتزیو در سری آ بسیار به پیروزی در این بازی برای افزایش روحیه بازیکنان خود نیاز داشت، اسپتزیا نیز در بازی قبلی خود توانسته بود با وجودی که 80 دقیقه 10 نفره بازی کرد، یک تساوی 0-0 برابر تورینو به دست بیاورد.
بورخا مایورال در 30 ثانیه نخست بازی با اشتباه مدافعان حریف فرصت گلزنی برای رم را به دست آورد، اما نتوانست از این فرصت استفاده کند.
در دقیقه هفت بازی پس از برخوردی ناچیز در محوطه جریمه، برای اسپتزیا ضربه پنالتی اعلام شد و آندری گالابینوف که پس از مدت ها مصدومیت در ترکیب اسپتزیا قرار گرفته بود این ضربه را به اولین گل بازی تبدیل کرد.

ریکاردو ساپونارا که برای اولین بار برای اسپتزیا به میدان می رفت نیز در اولین حضور خود توانست با استفاده از اشتباه مدافع رم برای این تیم گلزنی کند، تا در دقیقه 15 رم دو گل عقب بیافتد.

لورنزو پلگیرینی توانست با گل دقیقه 43 خود برای رم، پیش از پایان نیمه اول، اختلاف را به یک گل برساند.

 رم نیمه دوم را قدرتمند آغاز کرد اما بورخا مایورال فرصت طلایی گلزنی را که روی پاس هنریک میخیتاریان ایجاد شده بود، با یک ضربه پشت پا از دست داد.

مایورال در دقیقه 67 نیز یک فرصت دیگر برای گلزنی داشت اما به شکلی باورنکردنی نتوانست توپ را وارد دروازه خالی کند!

این میخیتاریان بود که در دقیقه 73 پس از یک و دوی عالی با مایورال، گل تساوی را برای رم به ثمر برساند.


با فرصتی که در دقیقه 86 برای مایورال ایجاد شد به نظر می رسید که رم می تواند پیش از رفتن به وقت های تلف شده، بازی را به نفع خود تمام کند اما این فرصت نیز از دست رفت. به دنبال این ضربه، اسپتزیا نیز شانس بردن بازی در 90 دقیقه را پیدا کرد اما در نهایت دو تیم با نتیجه 2-2 بازی را در 90 دقیقه به پایان رساندند تا تکلیف بازی در وقت های تلف شده مشخص شود.

آخرین باری که رم در کوپا ایتالیا در وقت های تلف شده بازی کرده بود نیز در فصل 16-2015 و در برابر همین تیم اسپتزیا بود.

در شروع وقت های تلف شده اول، مایورال جای خود در زمین بازی را به ادین ژکو داد، اما رم تقریبا بلافاصله با دریافت کارت زرد دوم و اخراج جیانلوکال مانچینی از زمین بازی، ده نفره شد.

تنها 30 ثانیه بعد پاو لوپز، دروازه‌بان رم، اشتباه کرد و با خروج از محوطه جریمه و خطا روی بازیکن اسپتزیا یک کارت قرمز مستقیم دریافت کرد. رم در کمتر از یک دقیقه 9 نفره شد!

به دلیل مصدومیت آنتونیو میرانته، دروازه‌بان دوم رم، دنیل فوزاتو، دیگر دروازه‌بان ذخیره این تیم، درون دروازه رم قرار گرفت.

اسپتزیا در دقیقه 107 بازی با گل دنیل ورده، که پیشتر در تیم جوانان رم بازی می کرد، از رم 9 نفره جلو افتاد. ساپونارا هم  در آخرین دقیقه وقت های تلف شده با به ثمر رساندن گل سوم، خیال اسپتزیا را از این برد شیرین برابر رم راحت کرد.

 اما رم حتی اگر در زمین بازی نیز پیروز می شد، به دلیل تعداد تعویض بیش از حد مجاز، پس از پایان مسابقه 3-0 بازنده اعلام می شد. رم در حالی که تنها مجاز به 5 تعویض بود، شش بازیکن خود را در طول این مسابقه تعویض کرد.

با وجودی که فیفا اجازه تعویض های بیشتر در مسابقاتی که به وقت های اضافه کشیده می شوند را می دهد، اما در مورد کوپا ایتالیا این امر صدق نمی کرد. به نظر می رسید رمی ها قانون تعویض در دیدارهای کوپا ایتالیا را به درستی متوجه نشده اند، تیم ها در این مسابقات اجازه تعویض پنج بازیکن را دارند و نه شش بازیکن.

البته این وظیفه داور بازی و یا داور چهارم نیست که به تیم ها گوشزد کنند بیش از حد مجاز دست به تعویض بازیکن زده اند. تعویض های رم پس از دریافت دو کارت قرمز توسط بازیکنان این تیم در وقت های تلف شده رخ داد.

این دومین اشتباه عجیب رم در این فصل بود و آنها پیشتر نیز در سری آ وقتی نام دیاوارا را ماه ها پس از عبور از 23 سالگی همچنان در لیست بازیکنان زیر 23 خود اعلام کردند، در بازی برابر ورونا 3-0 بازنده اعلام شدند.