دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه
بزرگترین قرارداد تاریخ فوتبال؛

آیا ارزش مسی 555 میلیون یورو است؟

نشریه اسپانیایی ال‌موندو جزییاتی از قرارداد نجومی لیونل مسی و بارسلونا را که گفته می شود بزرگترین قرارداد تاریخ ورزش است، منتشر کرد.

نشریه اسپانیایی ال‌موندو جزییاتی از قرارداد نجومی لیونل مسی و بارسلونا را که گفته می شود بزرگترین قرارداد تاریخ ورزش است، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، نشریه ال موندو ادعا کرده که به قراردادی که مسی و بارسلونا در سال 2017 امضا کرده اند، دست یافته است. طبق این اسناد درآمد ستاره آرژانتینی بارسا طی چهار فصل می تواند به 555 میلیون یورو برسد.

گفته می شود که این قرارداد شامل دستمزد ثابت، حق انتشار تصویر مسی و مبالغ متغیر دیگری است که می تواند در سال به 138 میلیون یورو برسد.

علاوه بر اینها یک پاداش 115 میلیون یورویی بابت دستمزد تمدید و در قبال پذیرفتن قرارداد جدید و همچنین 78 میلیون یورو پاداش وفاداری در این قرارداد برای مسی در نظر گرفته شده است!

 
ال موندو گزارش کرده که این گران‌ترین قراردادی است که یک ورزشکار در طول تاریخ داشته است. البته مسی در اسپانیا مجبور است که تقریبا نیمی از این مبلغ را به عنوان مالیات پرداخت کند. گفته می شود که مسی تاکنون بیش از 510 میلیون یورو از مبلغ نهایی این قرارداد را دریافت کرده است.

 این اسناد در حالی فاش شده اند که بارسلونا با بدهی های بسیار سنگینی مواجه است و رقم بدهی های این باشگاه را، که به شدت تحت تاثیر بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا نیز قرار گرفته، مبلغی بیش از یک میلیارد یورو تخمین می زنند.
بارسلونا در حال حاضر و پس از اینکه جوزپه بارتومئو، رییس پیشین این باشگاه، نتوانست رای اعتماد بگیرد، تا برگزاری انتخابات ریاست بارسا در اسفند ماه، توسط هیئت مدیره اداره می شود.

 در این گزارش به این موضوع اشاره شده که مسی در مدت حضورش در بارسا نقشی اساسی در موفقیت های این تیم و کسب بیش از 30 عنوان قهرمانی از جمله 10 عنوان قهرمانی لالیگا و 4 جام قهرمانی چمپیونزلیگ داشته است.
لیونل مسی تقریبا نزدیک به دو دهه است که در بارسلونا حضور داشته اما در پایان فصل گذشته خواست که به او اجازه دهند این باشگاه را ترک کند. درخواستی که البته با آن موافقت نشد. اما در پایان این فصل مسی قادر خواهد بود بالاخره بارسلونا را ترک کند، آن هم به عنوان بازیکن آزاد!