دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

اوزیل پس از ترک آرسنال زندگی جدید برای خود ساخته است

مسوت اوزیل پس از ترک آرسنال و پیوستن به تیم فنرباغچه، در ترکیه زندگی جدیدی برای خود دست و پا کرده است و همچنین توانسته دوباره در حرفه خود به اوج بازگردد.

مسوت اوزیل پس از ترک آرسنال و پیوستن به تیم فنرباغچه، در ترکیه زندگی جدیدی برای خود دست و پا کرده است و همچنین توانسته دوباره در حرفه خود به اوج بازگردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی؛ اوزیل که در ماه اخیر اوقات خوشی را در کنار توپچی های لندن نگذرانده بود و حتی روی نیمکت ذخیره های این تیم نیز جایی نداشت، تصمیم گرفت فوتبال خود را در ترکیه دنبال کند.

ستاره سابق تیم ملی آلمان این روزها بسیار تغییر کرده و قصد دارد فصل جدیدی را در زندگی خود رقم بزند و هیچ چیز مثل خواندن سرود ملی ترکیه پیش از آغاز دیدار های فنرباغچه نمایانگر این موضوع نیست.

اوزیل پیش از آغاز بازی روز گذشته فنرباغچه برابر گزتپه در کنار هم تیمی های خود سرود ملی ترکیه را خواند و خشم آلمانی ها را به شدت برانگیخت.

روزنامه بیلد اولین روزنامه ای بود که با اشاره به این موضوع به طعنه نوشت: "قبلا نمی دانستیم که اوزیل خواننده قابلی است. درست برعکس، او همیشه موقع خواندن سرود ملی ساکت می ماند.

وقتی بقیه مشغول خواندن سرود ملی بودند دهان او همیشه بسته بود... البته تا الان!"
اوزیل که با تلاش بسیار زیاد فنرباغچه برای تامین مبلغ قرارداد او و همینطور کمک مالی هواداران توانسته با این تیم قرارداد امضا کند، قصد ندارد هیچ قدم اشتباهی در ترکیه بردارد و خود را زیر ذره بین رسانه ها یا در مقابل هواداران قرار دهد.
به همین دلیل بود که به محض اینکه اولین زمزمه های انتقاد از او به خاطر نخواندن سرود ملی ترکیه، که پیش از آغاز بازی های لیگ در ورزشگاه پخش می شود، بلند شد، اوزیل در جبران اشتباهش تردید نکرد و بلافاصله در اولین بازی شروع به همخوانی با سرود ملی کرد.

این موضوع همانطور که انتظار می رفت در آلمان بازخورد خوبی نداشت و موجب دلخوری آلمانی ها شد، موضوعی که در روزنامه ها نیز بازتاب پیدا کرد.

آلمانی ها از آخرین اظهارات مسوت اوزیل مبنی بر اینکه دیگر هرگز در باشگاه های آلمان و یا تیم ملی آلمان بازی نخواهد کرد، نیز بسیار ناراحت بودند و به نظر می رسد که حالا با این استعداد جدیدی که اوزیل در خوانندگی پیدا کرده، دیگر هرگز او را نبخشند!

اوزیل 92 بازی با پیراهن تیم ملی آلمان انجام داده و 23 گل برای این تیم به ثمر رسانده و با آنها قهرمان جام جهانی سال 2014 شده است.

 پیش از این وقتی انتشار عکس هایی از اوزیل با اردوغان، رییس جمهور ترکیه، در آلمان جنجالی شد و به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، او فدراسیون فوتبال آلمان را محکوم به نژادپرستی کرد و گفت که با او رفتاری نژادپرستانه شده و فدراسیون در برابر این رفتار نژادپرستانه از او حمایت نکرده است. مسوت اوزیل از پدر و مادری ترک در آلمان به دنیا آمده است.