پنجشنبه هفتم اسفند ماه

نافعی و اعلایی بهترین داوران لیگ برتر

کمیته داوران فدراسیون والیبال سرانجام ناپرهیزی کرد و دست به معرفی بهترین های دور رفت لیگ برتر زد و در این انتخاب داوود نافعی داور با شخصیت و محترم گنبدی و مرتضی اعلایی را در صدر قرار داد.

کمیته داوران فدراسیون والیبال سرانجام ناپرهیزی کرد و دست به معرفی بهترین های دور رفت لیگ برتر زد و در این انتخاب داوود نافعی داور با شخصیت و محترم گنبدی و مرتضی اعلایی را در صدر قرار داد.


این در حالی است که حق نافعی در معرفی وی به فهرست گروه Aداوران آسیا خیلی رعایت نشده بود که البته نمی توان آن را به کمیته داوران جدید ربط داد اما یکی از اصول مهم داوری رعایت عدل و انصاف است.

مرحله مقدماتی سی و چهارمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی 29 بهمن‌ماه پس از برگزاری 182 مسابقه با صدرنشینی فولاد مبارکه سپاهان به پایان رسید.

داوران برتر دور برگشت مرحله مقدماتی این مسابقات، بر اساس گزارش ناظران داوری و ارزیابی کمیته داوران فدراسیون به قرار زیر معرفی شدند:

آشنایی بیشتر با برگزیدگان؛
داود نافعی ۴۸ ساله و معلم ورزش در گنبد کاووس است و در سال ۲۰۱۲ در کلاس بین المللی داوری در کشور سودان شرکت کرد.

وی در سال ۲۰۱۲ در مسابقات نوجوانان پسر آسیا و در سال ۲۰۱۶ در کشور تایلند در جام کنفدراسیون والیبال آسیا قضاوت داشت و در سال 99 ۴۰ دیدار لیگ برتر و لیگ دسته یک را قضاوت کرده است.

داود نافعی فرزند شادروان حاج آشور نافعی از پیشکسوتان داوری والیبال استان گلستان و کشور است.

 مرتضی حسن علایی با ۳۸ سال سن، کارمند شهرداری شهر ری است و از داوران ملی خوب کشور است که در سال‌های اخیر کارنامه موفقی در قضاوت مسابقات والیبال داشته است.

حسن علایی امسال در لیگ‌های برتر، دست یک و مسابقات ۲۷ مسابقه را قضاوت کرده است.
مرحله پلی‌آف لیگ برتر مردان سال 99 به صورت متمرکز و دو برد از سه بازی، در سالن فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد.

دور رفت و برگشت این مسابقات روزهای پنجم تا هشتم اسفندماه پیگیری می‌شود و در صورت نیاز به مسابقه سوم‌، این بازی‌ها روزهای نهم و دهم اسفندماه برگزار خواهد شد تا در نهایت، چهار تیم برتر برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات معرفی شوند.

بر اساس گزارش ناظران داوری و ارزیابی کمیته داوران فدراسیون والیبال، وحید پورکاشیان و اسماعیل رزقی به عنوان داوران برتر دور رفت مرحله مقدماتی انتخاب شده بودند.