جمعه یکم تیر ماه

گواردیولا: دستگیری سه تن از مدیران بارسلونا اتفاق ناخوشایندی است

پپ گواردیولا در واکنش به رسوایی بارسا گیت و بازداشت بارتومئو می گوید که باور دارد باشگاه سابقش به محض اینکه انتخابات ریاست این باشگاه به سرانجام برسد، به اوج باز خواهد گشت.

پپ گواردیولا در واکنش به رسوایی بارسا گیت و بازداشت بارتومئو می گوید که باور دارد باشگاه سابقش به محض اینکه انتخابات ریاست این باشگاه به سرانجام برسد، به اوج باز خواهد گشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی البرزورزشی، پپ گواردیولا بازداشت اخیر جوزپ ماریا بارتومئو را نیز موقعیتی ناخوشایند نامید. بارتومئو پس از اینکه روز دوشنبه بازداشت شد و شب را در زندان سپری کرد، روز سه ‌شنبه و پس از اینکه از حق قانونی خود برای شهادت ندادن استفاده کرد، از زندان آزاد شد. به جز بارتومئو گفته می شود که سه نفر دیگر نیز از مدیران سابق بارسلونا بازداشت شده اند.
 
گواردیولا گفت: "این موقعیتی ناخوشایند است اما امیدوارم که به خوبی به پایان برسد. بارتومئو بی گناه است مگر اینکه جرمش در دادگاه ثابت شود و گناهکار شناخته شود."
 گواردیولا همچنین با اشاره به انتخابات ریاست بارسلونا و رقابت خوان لاپورتا، ویکتور فونت و تونی فریکسا برای نشستن پشت میز ریاست کاتالان ها، افزود: "تنها چیزی که من به آن اهمیت می دهم این است که ظرف یک هفته یک رییس جدید در بارسا خواهیم داشت.

این موقعیت سختی در بارسلونا است اما رییس جدید باید جرئت و جسارت این را داشته باشد که تیم را به دوره ای جدید هدایت کند.

هر تعداد از مردم که امکانش را دارند باید رای بدهند و بهترین باشگاه جهان را به سوی آینده هدایت کنند.
من مطمئنم که بارسا قویتر از قبل به میدان باز خواهد گشت. رییس جدید باید با اعتماد به نفس آنها را رهبری کند و هواداران را با هم متحد کرده و این آنها را تبدیل به همان باشگاهی می کند که هستند.

من منتظر انتخابات هستم و امیدوارم که رییس مناسبی انتخاب شود."

از گواردیولا به عنوان یکی از بهترین بازیکنان و مربیان تاریخ باشگاه بارسلونا یاد می شود که در جوانی و در سال 1984 به این باشگاه پیوست.

او تا سال 2001 برای بارسا بازی کرد و پنج عنوان قهرمانی لالیگا را با بلوگرانا برد.

او سپس در سال 2007 به عنوان سرمربی تیم دوم بارسلونا به این تیم بازگشت و یک سال بعد هدایت تیم اول کاتالان ها را بر عهده گرفت.

دوران سرمربیگری گواردیولا در بارسلونا بسیار موفقیت آمیز و پرشکوه بود و پپ قبل از اینکه در سال 2012 این باشگاه را ترک کند، به همراه کاتالان ها در مجموع سه عنوان قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در چمپیونزلیگ را به دست آورد.