جمعه یکم تیر ماه

صعود ۴ آزادکار ایران به نیمه نهایی قهرمانی آسیا

در جریان رقابت های روز نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا، ۴ نماینده ایران راهی دیدار نیمه نهایی شدند و امیر حسین حسینی از دور رقابتها کنار رفت.

در آغاز رقابتهای دور مقدماتی کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در قزاقستان، ۵ آزادکار ایران به روی تشک رفتند که حاصل آن صعود ۴ نماینده ایران به دیدار نیمه نهایی بود.

علیرضا سرلک در ۵۷، مرتضی قیاسی در ۶۵، علی سوادکوهی در ۷۹ و علی شعبانی در وزن ۹۷ گیلوگرم با برتری مقابل رقبایشان راهی دیدار نیمه نهایی شدند اما امیرحسین حسینی در وزن ۷۰ گیلوگرم مقابل رقیبی از هند تن به شکست داد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند، علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان ده بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل بیلال از پاکستان ۳ بر صفر به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. سرلک برای رسیدن به فینال باید از سد یوتو تاکشیتا از ژاپن عبور کند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، مرتضی قیاسی در دور نخست برابر کریم حوجاکوف از ترکمنستان ۶ بر ۲ پیروز شد. وی در دور بعد و در یک چهارم نهایی نیز برابر علی بیک عثمان اف از قرقیزستان ۷ بر ۳ پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت. وی برای رسیدن به فینال برابر اوتوگورو از ژاپن به روی تشک می رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور اول به مصاف کاران از هند رفت و با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست به مصاف ریوکی یوشیدا از ژاپن رفت و با نتبجه ۲ بر صفربه برتری رسید. وی در مبارزه دوم و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان در یک مبارزه سنگین و سخت با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی به مصاف یوسربایف از قزاقستان می رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۱ شرکت کننده دارد، علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون سئو از کره جنوبی با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.