دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه

مورینیو از دلیل انتخاب رم گفت

سرمربی جدید تیم فوتبال رم جاه طلبی مدیران باشگاه و شور و شوق هواداران را دلیل امضای قرارداد با این تیم عنوان کرد.

ژوزه مورینیو در پایان فصل به عنوان سرمربی تیم فوتبال رم معرفی می شود و کارش را در این تیم شروع خواهد کرد.

این مربی پرتغالی درباره حضور در تیم رم ایتالیا برای فصل بعد گفت: ما با هم می خواهیم در سالهای آینده در مسیر موفقیت گام برداریم. اشتیاق باورنکردنی هواداران رم مرا متقاعد به کار کرد و من بی صبرانه منتظر شروع فصل جدید هستم.

وی همچنین از مکالمات با روسای باشگاه تحت تأثیر قرار گرفت. مورینیو که با رم، قرارداد ۳ ساله (تا ژوئن ۲۰۲۴) بسته است و گفت: بعد از صحبت با مالکان رم و تیاگو پینتو بلافاصله فهمیدم که این باشگاه چقدر جاه طلب است.

مورینیو جانشین هموطن خود پائولو فونسکا خواهد شد که پایان فصل، رم را ترک می کند. او گفت: برای پائولو فونسکا آرزوی موفقیت می کنم و از رسانه ها می خواهم درک کنند که من فقط در زمان مناسب صحبت خواهم کرد. اکنون فونسکا سرمربی رم است و در این مدت صحبتی نخواهم کرد.

پینتو مدیر ورزشی رم نیز گفت: هنگامی که مورینیو در دسترس بودن خود را اعلام کرد، ما بلافاصله از فرصت استفاده کردیم و با یکی از بهترین مربیان تمام دوران صحبت کردیم.

مورینیو چند هفته پیش به دلیل عدم موفقیت از تاتنهام از سمت خود کنار رفت و به ایتالیا برگشت، جایی که سال‌ها پیش او بزرگترین موفقیت‌های دوران خود را داشته است. وی به عنوان مربی اینترمیلان در اولین سال حضور خود در سال ۲۰۰۹ عنوان قهرمانی لیگ را به دست آورد. وی فصل دوم و آخر خود را در سال ۲۰۱۰ با سه قهرمانی در لیگ قهرمانان، جام حذفی و لیگ به پایان رساند و سپس راهی رئال مادرید شد.