دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه

محبی: اولویت ما استفاده از کشتی گیران بومی است

محمد حسین محبی گفت: با حمایت استاندار کرمانشاه محترم، قصد داریم با قدرت در لیگ برتر کشتی آزاد شرکت کنیم.

محبی افزود: در صحبتی که با مهندس هوشنگ بازوند استاندار ورزش دوست کرمانشاه داشتم، ایشان بیان کردند که با رایزنی که با مهندس زنگنه وزیر نفت داشتند قرار شد که یک تیم از استان کرمانشاه به نام شرکت پالایش و پخش نفت استان در لیگ برتر کشتی آزاد سال 99 حضور داشته باشد. 
محبی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل بالای کشتی در کرمانشاه و علاقمندان بیشمار به این رشته پهلوانی در استان، قصد داریم که با یک تیم پرقدرت در لیگ حضور یابیم.
وی ادامه داد: به همین منظور از تمامی ظرفیت های حاضر در استان و کشتی گیران بومی خود نظیر یداله و ارشک محبی، بهمن تیموری، حامد رشیدی، خیراله قهرمانی و … استفاده خواهیم کرد، ضمن اینکه در اوزانی که با خلاء کشتی گیر توانمند مواجه هستیم از سایر نفرات مطرح نیز استفاده خواهیم کرد.
محبی در مورد هدایت تیم کرمانشاه در لیگ برتر گفت: قطعا از داشته های فنی و نظرات محمدحسن محبی بعنوان یک بزرگتر استفاده می کنیم و در کنار آن به دنبال استفاده از یک سرمربی کاربلد هستیم.
دارنده مدال نقره جهان با تشکر از تلاش های مهندس بازوند استاندار ورزش دوست کرمانشاه گفت: با توجه به کشتی گیران فعال و تماشاگران خوبی که استان دارد، شأن این استان این بود که حداقل یک تیم خوب در لیگ برتر کشتی داشته باشد که خدا را شکر پس از چندین سال، کرمانشاه دوباره در لیگ برتر تیم داری خواهد کرد.
وی ادامه داد: البته با حمایت استاندار، به دنبال برگزاری رقابت های جام تختی به میزبانی استان کرمانشاه هستیم و امیدوارم که با برنامه ریزی که فدراسیون در سال جدید می کند، امسال شاهد حضور تیم ها و چهره های مطرح بیشتری در این رقابت ها باشیم.
رئیس هیأت استان کرمانشاه در مورد حضور تیم کرمانشاه در جام باشگاه های جهان نیز تصریح کرد: هدفمان این است که با تمام قوا در لیگ حضور یابیم و اگر حمایت خوبی از ما شود، قطعا به دنبال قهرمانی در لیگ برتر هستیم و در ادامه نیز در جام باشگاه های جهان نیز حضور خواهیم یافت.
وی در مورد وضعیت کنونی کشتی در استان کرمانشاه اظهار داشت: کشتی گیران، مربیان و داوران فعال و خوبی در استان داریم و پیش از شیوع ویروس کرونا، سرمان بسیار شلوغ بود اما در حال حاضر به دلیل خطرناک بودن این ویروس، فعلا از برگزاری اردوها و مسابقات معذوریم ولی امیدوارم که اوضاع فروکش کند تا ما نیز بتوانیم به کار خود با قدرت ادامه دهیم.
محبی در مورد شرایط تمرینات کشتی گیران مطرح استان در شرایط شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: سعی کردیم سالن کشتی را در شرایط ضدعفونی و قرنطینه به صورت محدود در اختیار قهرمانان کشتی استان قرار دهیم تا آن ها با رعایت تمامی نکات ایمنی و بهداشتی بتوانند به صورت انفرادی تمرین و آمادگی خود را حفظ کنند.