چهارشنبه هفدهم آذر ماه

غلامپور و سهمیه ورودی شنای جهان

سینا غلامپور با رکورد شکنی در ماده ۱۰۰ متر شنای آزاد ورودی مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان ابوظبی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری البرز ورزشی به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، صبح امروز (جمعه) در دومین روز رقابت‌های جام جهانی شنا مسافت کوتاه قطر، ملی‌پوشان شنای ایران با حریفان خود به رقابت پرداختند. این مسابقات ۲۹مهر تا ۱ آبان به میزبانی دوحه برگزار می‌شود.

سینا غلامپور، میتن سهران، هومر عباسی و علی جبلی چهار شناگر ایران در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰ متر آزاد بودند. غلامپور روز دوم این رقابت‌ها را با درخشش آغاز کرد. سینا غلامپور در ماده ۱۰۰ متر آزاد با ثبت زمان۴۸٫۶۰ علاوه بر جابه‌جایی رکورد ملی این ماده، ورودی مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان ابوظبی را کسب کرد. غلامپور با ثبت این زمان هشتم و راهی فینال نیز شد. رکورد پیشین این ماده با زمان ۴۹٫۰۴ به نام خود غلامپور ثبت بود.

ابوالفضل سام و هومر عباسی، دو شناگر جوان و آینده‌دار شنای ایران در مرحله مقدماتی ماده ۵۰ متر پشت به آب زدند. عباسی با ثبت زمان ۲۵٫۶۸ هفتم و سام با زمان ۲۵٫۷۶ هشتم شدند و هر دو شناگر عصر امروز در فینال این ماده با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.

در ادامه مهدی انصاری و علی سراوند برای رقابت با رقیبان خود در ماده ۵۰ متر قورباغه استارت زدند. سراوند۵۰ متر را در زمان ۲۸٫۵۹ شنا کرد و با ایستادن در جایگاه دهم راهی فینال شد. انصاری نیز با زمان ۲۹٫۲۳ به کار خود پایان داد.

متین بالسینی و مهرشاد افقری عصر امروز(جمعه) مستقیم در فینال ماده ۲۰۰ متر پروانه به آب خواهد زد.