پنجشنبه سی ام فروردین ماه

بوکسورهای ایرانی در رینگ جهان

مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان برگزار شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

قرعه نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

سجاد محمدپور‌ در رقابت‌های وزن 57 کیلوگرم که با حضور 44 بوکسور برگزار می‌شود، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با برنده رقابت بوکسورهای کوبا و جمهوری آذربایجان مبارزه خواهد کرد.

رقابت‌های وزن 60 کیلوگرم با حضور 51 بوکسور وزن‌کشی شد و دانیال شه‌بخش در دور نخست با بوکسور گامبیا مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی به مصاف بوکسور مکزیکی خواهد رفت.

اشکان رضایی نماینده وزن 63.5 کیلوگرم بوکس ایران با 44 بوکسور در یک جدول قرار گرفته است و در اولین گام مقابل حریف اهل لیتوانی قرار می‌گیرد و در صورت برد با بوکسوری اسکاتلندی مبارزه خواهد کرد.

وزن 67 کیلوگرم مسابقات بوکس قهرمانی جهان با حضور 49 بوکسور برگزار خواهد شد و مسلم مقصودی نماینده ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله بعد با برنده جدال بوکسورهای پورتوریکو و کره جنوبی مبارزه می‌کند.

فرهاد مرادی در وزن 71 کیلوگرم در دور نخست با بوکسور قزاقستان مبارزه خواهد کرد. وزنی که با حضور 47 مشت‌زن برگزار خواهد شد.

در وزن 75 کیلوگرم نیز 46 بوکسور وزن‌کشی کردند و سیدشاهین موسوی در پیکار نخست رو در روی نماینده قرقیزستان قرار خواهد گرفت.

میثم قشلاقی در دور نخست با قرعه استراحت مواجه شد و در دور دوم مقابل مشت‌زن اهل چین تایپه روی رینگ وزن 80 کیلوگرم خواهد رفت. وزنی که با 41 بوکسور مسابقاتش برگزار خواهد شد.

در وزن 86 کیلوگرم که با حضور 32 بوکسور برگزار می‌شود، علی جمالی در مبارزه اول برابر بوکسوری از رومانی قرار می‌گیرد.

طوفان شریفی در وزن 92 کیلوگرم پس از یک دور استراحت در جمع 32 بوکسور به مصاف نماینده اتریش خواهد رفت.

همچنین پوریا امیری آخرین نماینده ایران، در وزن 92+ کیلوگرم در دور اول استراحت و در دور دوم با بوکسور ازبکستانی مبارزه می‌کند. در این وزن 33 مشت‌زن حاضر هستند.

هدایت ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقات برعهده علیرضا استکی خواهد بود و همایون امیری، شهرام فاتح و محمود نهتانی نیز به‌عنوان مربی در کنار تیم ملی بوکس حضور خواهند داشت. تیم ایران در اوزان 48، 51 و 54 کیلوگرم، بوکسوری به این رقابت‌ها اعزام نکرده است.

 رقابت‌های جهانی صربستان امروز آغاز شد و در نخستین روز این رقابت‌ها هیچ کدام از بوکسورهای کشورمان روی رینگ نمی‌روند.